The Club of Good Sports
Share On:

Team List

Home / Football / Team List

 

 

"GO TIGERS!"

 

Round 18 Teams.

 

THE ENTRANCE RLFC

 

First Grade

 

1. Grant Nelson

2. Pat Kelly 

3. Nathan Cooper 

4. Allen Mulia Malau

5. Matt Nelson

6. Sione Tonga

7. Ryan Doherty

8. Noah Easton  

9. Matthew Killick (c)

10. Tim Nawaqatabu

11. Shaune Corrigan (c) 

12. Mitch Jacobs  

13. Ryan Jowett

 

Interchange

Tom Moloney

Josh Walsh

Luke Chant

Sebastian Vourlos 

 

Coach: Shane Wooden

Assistant Coach: Greg Walsh

Manager: Steve Hamer

Trainer: James Huff, Andy Parker

Strapper/ Rubber: John Beattie & Lyle Toms

Ball Boy: Jarrod Olive

Ball Girls: Jemma Wooden, Ava Wooden

 

Reserve Grade

 

1. Broydn Mills 

2. Jake Sanders

3. Luke Kirkby 

4. Mitch Green    

5. David Thomas

6. Josh Kessler

14. Haydn Green

8. Curtis Atkins  

9. Tyler Webb (c) 

10. Mitch Dafter  

11. Ethan Tetevano 

12. Jordan Evans

13. Jake Woods 

Joe Stewart

Bill Shaw

Danyiel Pepper

Carl Pearson

 

Coach: Kyle Whiteford

Manager: Jon Langshaw

Asst: Adam Prince

Trainers: Scott Mitchell 

& Brian Waters

Ball Boy: Lincoln Whiteford

 

Open Age

 

1. Reece Timewell 

2. Lachlan Mohan   

3. James Nixon

4. Zack Westwood    

5. Luke Atherton 

6. Richard Timoti

7. Ned Milos   

8. Nick Andrews  

9. Jarrod Black

10. Christian Bennett     

11. Connor Atkins 

12. Jacob Griffin 

13. Brendan Koeford 

Coaches: Roger Ferrucci/ Curtis Atkins

Trainers: Brent Atkins/ Paul Westwood

Manager: Brendan Kunde

 

League Tag

 

1 Sian George

2 Tian Stephens

3 Maddison Langshaw

5 Hannah Campbell

6 Maddison Symington

7 Teah Goodhand

8 Stephanie Sharp (c)

9 Bree Dawson

10 Tia Poll

11 Kristen Kessler

12 Ellah Smeeth

13 Solest Montgomery

14 Jocelyn Kelleher

15 Madeline Robinson

16 Brooke Hoolihan (vc)

17 Jasmin Strange

18 Nicole Kenny

19 Alyssa Tai

20 Brooke Peachey

 

Coach: Jarrad Sharp

Assistant Coach: David Smeeth

Manager: Roger Ferrucci

Trainers: Luke Riddle, Danny Cusack, Mark Hampton